jak sie ma macierzynski do holidaya

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #3457
    anna szoka
    Participant

    Hej:)Moze ktos z Was wie jak to jest z urlopem,ktory nazbieralam na macierzynskim-jest to jakies 20 dni.Na macierzynskim bylam od 13 wrzesnia do 13 czerwca,rok podatkowy konczy sie 31 marca.Czy ten urlop przepadl mi to jakies 15 dni liczac od 13 wrzesnia do 31 marca?Czy to mozliwe,ze jak jestem na macierzyskim to moge sobie wziasc tego holidaya?Niby w umowie jest napisane,ze urlop mozna wybrac do konca marca,ale ja bylam na macierzynskim?Wiecie jak to jest?Pracuje przez agencje,ona i tak wykreca sie od jakiego kolwiek placenia,ma juz kila spraw w sadzie,dlatego sie pytam.Prosze o porade.

    #3458
    mateusz nowak
    Participant

    Moze ja Ci cos pomoge 😉 nie wiem dokladnie jak to jest przez agencje… ja skonczylam swoj macierzynski pare miesiecy temu (pracuje na kontrakcie). Zanim poszlam na macierzynski szefowa poinformowala mnie, ze albo wybiore caly urlop jaki mi przysluguje na dany rok podatkowy, przed macierzynskim , albo wyplaca mi za niego pieniadze :)Tylko nie wiem czy ten urlop Ci przypadkiem nie przepadl… to juz zalezy od Twojego pracodawcy. Zapytaj w agencji jak to jest albo podejdz do Citizen Advice. Powodzenia

    #3459
    anna szoka
    Participant

    No wlasnie kontaktowalam sie z kolezankami,ktore sa zatrudnione w tej samej agencji i rowniez sa juz po macierzynskim,agencja nie chce wyplacic zadnej z nas holidaya,bo twierdza,ze sie nam nie nalezy-natomiast,sa w bledzie!Poniwewaz jednej z kolezanek powiedziano,ze moze wykorzystac urlop po macierzynskim,a gdy przyszlo co do czego powiedzieli,ze przepadl!Gdzies wyczylala w necie,ze musza zapalcic.Bo chyba nie mozna miedzy 39 tyg.macierzyskiego wziasc sobie holidaya? :unsure:

    #3460
    mateusz nowak
    Participant

    Ja moglam wybrac albo przed albo po macierzynskim 🙂 ale to zalezy od firmy. Idz do Citizen Advice i sie dowiesz 🙂

    #3462
    Urszula
    Participant

    Poszukaj na http://www.directgov.co.uk-tu mozna znalezc wszystko o prawach i obowiazkach pracodawcy i pracownika. I wiele innych rzeczy.

    #3463
    anna szoka
    Participant

    Wlasnie przeczytalam na stronie direct.gov,ze moga,a nie musza zaplacic za zeszlorocznego holidaya.Wiec czy warto walczyc?Citizen pomoze? :unsure:

    #3464
    anna szoka
    Participant

    Bo juz nie wiem czy mi sie nalezy czy nie?Mozna mowic raz tak raz tak?Chyba powinni sie okreslic?

    #3465
    Urszula
    Participant

    Jesli moga, a nie musza, to raczej nie zaplaca. Nie sadze, ze CAB cos pomoze. Chociaz zawsze warto sprobowac i udac sie do nich po porade. Na pewno nic nie tracisz

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.