housing benefit

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • #5948
    hills21
    Participant

    witam, postanowilam spróbować postarać się o housing benefit z councilu ale nie mam pojęcia jak wypełnić dokument.. czy mógłby ktoś pomóc ? dziekuje

    #5949
    Joanna Dąbrowska
    Participant

    w jakiej częsci doncaster mieszkasz?

    #5950
    hills21
    Participant

    no własnie nie w doncaster a w wakefield ale mozemy sie umówic w doncaster jesli chciałabyś mi pomóc ..

    #5953
    hills21
    Participant

    pomoże ktos??????????????????

    #5955
    Urszula
    Participant

    Zawsze mozesz sie zglosic do pana Leszka 😉

    #5956
    hills21
    Participant

    a kto to jest pan Leszek??

    #5961
    Urszula
    Participant

    A mylalam ze o panu Leszku wszyscy juz slyszeli.
    Zalatwia rozne sprawy, oczywiscie za drobna oplata.

    #5964
    hills21
    Participant

    jak moge sie z nim skontaktowac ?

    #5982
    Urszula
    Participant

    Wyslalam Ci prywatna wiadomosc w tej sprawie 😉

    #6081
    Danuta Starczewska
    Participant

    Teoretycznie masz prawo starac sie dofinansowanie ale osobiscie watpie zebys go otrzymala. To z mojego doswiadczenia. Mieszkam w Doncaster prawie 9 lat, sama wynajmuje mieszkanie i 2 razy w miedzyczasie staralam sie o housing benefit, kiedy stracilam prace. Domagano sie ode mnie ciagle nowych dokumentow i wciaz czegos im brakowalo. Wreszcie odmowiono mi z powodu nie dostarczenia working certificate z home office – posiadanie takowego nie jest wymagane (dodam ze mam permanent residence certificate) wiec szuka sie po prostu kolejnych powodow, zeby takiego zasilku nie przyznac. Ostatnio stracilam prace i staralam sie o jobseeker’s allowance – odmowiono mi, poniewaz posiadam mieszkanie w Polsce. Nikt tego glosno nie powie, ale Polakow traktuje sie inaczej – masz prawo placic podatki ale nie masz zadnych prawa do zasilku jak prace stracisz, a kiedy jestes w potrzebie mozesz liczyc na siebie albo wracaj do kraju (cos w tym rodzaju powiedziala mi pani z Council’u kiedy staralam sie o zasilek). Taka jest teraz polityka, a cale to gadanie o imigrantach polskich ktorzy przyjezdzaja i biora benefity, to propaganda politykow. A Anglicy w to wierza.

    #6082
    Urszula
    Participant

    Ja sie nie spotkalam z tym, zeby mi czegos odmowili, jesli prawnie mi sie nalezy. Na pewno mozna trafic na urzedasow, ktorzy beda robic nam na zlosc, ale od ich decyzji mozna sie odwolac i wtedy nasza sprawa trafia w rece innej osoby.
    A jeszcze jesli w liscie uzyjesz magicznego slowa 'dyskryminacja’, to najprawdopodobniej wniosek bedzie przychylny dla Ciebie.

    #6083
    hills21
    Participant

    a dokładnie jakie dokumenty dałas z wnioskiem, a jakich pozniej im brakowało?

    #6085
    Urszula
    Participant

    Umowa najmu z agencja, dwa ostatnie payslipy mojego partnera – jesli wyplata jest co tydzien, chyba wymagaja 5ciu albo 6ciu, musisz dolaczyc tez dowod tozsamosci, podac NIN. Jesli masz jakies inne zasilki, to musisz tez pokazac jakis dowod na to, np list z revenue.
    Pod kazda strona, ktora wypelniasz, masz napisane, jakie dokumenty musisz dolaczyc.

    #6096
    Iwona Pawluczuk
    Participant

    Witam mieszkam w Doncaster od 2007 roku i bez problemu dostalam Housing Benefit jak i JSA . Wszystko zalezy od tego czy według przepisów i prawa przysługuje tak owy dodatek. Już nie ma na to wpływu że jestes Polakiem! 😉

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.