Housing Benefit dla Singielki

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #5165
    maniana
    Participant

    Mam pytanie,
    czy ktos pobieral housing benefit jako samotna osoba?Jak to wyglada?
    Wynajmuje pokoj w domu gdzie mieszka kilka osob i szczerze powiedziawszy mam ich serdecznie dosyc.
    Ciagle jest glosno i brudno.Mam dosyc sprzatania ubikacji i mycia nie swoich naczyn!
    Szukalam wczoraj nowgo mieszkania i w sumie znalazlam kilka interesujacych ofert i chyba nawet nie drogo bo za 1bedroom flat £360 z rachunkami.
    Zastanawiam sie czy moglabym zlozyc podanie o housing benefit? I dostac jakies wsparcie od panstwa?
    Czy ktos byl w podobnej sytulacji?Pracuje na full time na minimum wage.Kiedys slyszalam ,ze jak sie mieszka samemu i placi sie za rent £450 i pracuje na najnizszej krajowej to mozna dostac okolo £250 ??? czy to prawda?

    #5166
    naomi25
    Participant

    Mysle,ze najlepiej bedzie jezeli wybierzesz sie do counsil taxu. Napewno troche potrwa zanim dostaniesz jakakolwiek odpowiedz.
    My zlozylismy dokumenty juz 8 tygodni temu i ciagle czekamy, co jakis czas dostawalismy pismo z prosba o doniesienie jakis dokumentow. Ale jezeli Ci przyznaja to zwroca wszystko wstecz 😉

    #5167
    Kicia
    Participant

    U mnie np od 2 lat odkąd tu jestem mąz pracuje na full time na nocnej zmianie i kilkanascie razy nam odmowili jakiegokolwiek benefitu poniewaz przekracza pulap na tzw P40 czyli ze dla nich on za duzo zarabia i nam sie nie nalezy :/i cale opłaty musimy sami niestety

    #5168
    Doncaster
    Keymaster

    Podania o Housing Benefit rozpatrywane są indiwidualnie i trudo jest porównywać wysokość zasiłku pobieranego przez różne osoby/rodziny. Jeśli jesteś z Doncaster to DMBC mówi, że rozpartuje wszystkie podania w ciągu 4 tygodni ale niestety często trwa to dłużej z uwagi na dużą ilość aplikacji.

    Jeśli pracujesz to wydaje mi się, że Housing Benefit niestety nie będzie ci przysługiwał 🙁

    #5172
    agnessa
    Participant

    Wydaje mi sie ze bedzie ci sie nalezalo tylko wszystko jest zalezne od zaronkow. Najlepiej zapytaj w counsilu. A tak apropo gdzie znalazlas takie tanie mieszkanie do wynajecia ? 😉

    #5174
    Doncaster
    Keymaster

    [quote=”maniana”]Szukalam wczoraj nowgo mieszkania i w sumie znalazlam kilka interesujacych ofert i chyba nawet nie drogo bo za 1bedroom flat £360 z rachunkami.[/quote]
    [quote=”agnessa” post=2573] A tak apropo gdzie znalazlas takie tanie mieszkanie do wynajecia ? ;)[/quote]
    Chyba nie w Doncaster 🙂

    #5181
    maniana
    Participant

    W sumie to kilka flatow znalazlam w tej cenie .okolice Balby ….nie jestem fanka balby wiec raczej sobie odpuszczę. … ale szukam dalej…

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.