Fundusze hedgingowe Czy ktoś wie o co chodzi?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #8342
    pietras
    Participant

    Jakiś czas temu czytałem artykuł o tym,ze naprawdę dobrze można na tym zarobić Tylko pytanie czym dokładnie są te fundusze. Jaka jest bariera wejścia? Jakie trzeba mieć fundusze aby tak własnie inwestować? Czy ktoś z Was ma może głebsze pojęcie w temacie?
    Mam pewną sumę pieniędzy i chciałbym ją dobrze zainwestować.

    #8343
    Jan Karpatz
    Participant

    Oj nie wiem czy będziesz miał pieniądze aby z tym wystartować. Obecnie trzeba mieć bardzo duży kapitał. Ponad milion dolarów. może milion pięćset tysięcy. Wprawdzie można na tym dobrze zarobić bo jest to zabawa jedynie dla bogatych. Jednak pewne ryzyko w tym również jest.

    #8345
    pietras
    Participant

    Wowo to faktycznie sporo. Sam raczej tyle nie mam to odpada. Pozostaje szukać czegoś innego. Masz może jakieś materiały na temat tych funduszy ? I tak bym sobie poczytał.

    W jakie fundusze w takim razie warto jest obecnie inwestowac? W pieniężne? Akcyjne?

    #8346
    Jan Karpatz
    Participant

    Tutaj masz opis;
    http://www.comperia.pl/fundusze-hedgingowe-coraz-bardziej-dostepne-ale-co-to-jest.html

    Druga część pytania zależy od tego jak bardzo chcesz ryzykować. Ffundusze akcyjne są bardzo opłacalne. Można na nich zarobić nawet do 20-30% w skali roku ale są również niepewne i trzeba brać pod uwagę stratę.
    Z kolei fundusze pienieżne są bardziej pewne. Dają zysk na poziomie ok 6% rocznie.Sam zdecyduj.

    #8349
    pietras
    Participant

    Oj to te 6% to niewiele wyższe niż lokata. To w sumie nie opłaca sie na nie inwestować.
    Czytałem sobie wczoraj jescze o forexie. Różne sa opinie Jedni sobie chwala ale inni odradzają. Co o tym sądzisz?

    #8350
    Jan Karpatz
    Participant

    Forex to wielkie ryzyko. Sam kiedyś zastanawiałem się czy nie spróbować ale jednak nie podjąłem się tego bo trochę sobie w tym zakresie czytałem .Tak naprawdę to zarabiają jedynie ludzie u góry. O tacy zwykli ludzie z ulicy jak Ty i ja nie mają w zasadzie szans i jest bardzo duże ryzyko,że po prostu stracisz wszystkie pieniądze . Poza tym dużo trzeba sobie o tym czytać. Są różne taktyki, różne zasady.
    Dla mnie jest to rodzaj hazardu

    Już lepiej jest postawić na kilka funduszy inwestycyjnych . Zdywersyfikować. Wtedy ryzyko,że przegrasz jest niewielkie.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.