Dziecko 13 lat jaka szkoła w anglii-od czego zacząć??

Polacy w UK, Polonia w Anglii – Doncaster.pl Forums Polskie forum – Polonia w Yorkshire Edukacja Dziecko 13 lat jaka szkoła w anglii-od czego zacząć??

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • #3950
    kryspin
    Participant

    Witam! Zamierzam sprowadzić do siebie syna w wieku 13 lat. W czerwcu skończy 1 klasę gimnazjum w Polsce. Od czego teraz mam zacząć, do jakiej szkoły takie dziecko się kwalifikuje, jakie dokumenty potrzebne, kiedy zaczyna się tu rok szkolny? Syn nie mówi zbyt dobrze po angielsku tylko tyle co w szkole go nauczyli? Na razie mieszkam w Grimethorpe ale myślę o bliskiej przeprowadzce np do Barnsley lub Doncaster? Kiedy trzeba dziecko zapisać do szkoły? Proszę o wszelkie informację bo jestem zielony i z góry dziękuje.

    #3958
    Kuba
    Participant

    Witaj. Jeśli dobrze obliczyłem, Twój syn kwalifikuje się od Year 3 w Secondary School (dokładnie zależy to od miesiąca w którym się urodził). Najlepiej idź do którejś z Secondary School np w Doncaster, Hall Cross Lower lub McAuley Catholic High School, i zapytaj dokładnie. Jeżeli pójdzie do McAuley Catholic High School (bardzo ciężko się tam dostać), będziesz potrzebował jego świadectwo chrztu. Do Hall Cross Lower zapisać dziecko jest łatwiej, z opinii które słyszałem jest tam wyższy poziom i mniej „bullying”…
    Szczerze mówiąc potrzebny będzie tylko jego paszport, możesz wziąć świadectwo z klasy którą właśnie kończy, lecz na 99% nawet nie zerkną na nie. Rok szkolny zaczyna się zazwyczaj w pierwszy poniedziałek września.
    Dziecko najlepiej zapisać do szkoły jak najszybciej 😉
    Proszę bardzo 🙂

    #3959
    Edyta Walasik
    Participant

    Twoj syn lapie sie na year 8/9, tak jak pisal Kuba_ zalezy w ktorym miesiąc sie urodził. tutaj trochę inaczej kwalifikuja dzieci. I tak jesli syn urodzil sie w I polowie roku (styczen-czerwiec) to idzie na year 9, jesli II polowa (lipiec-grudzien) to year 8.

    Papiery o szkole najlepiej zlozyc teraz w: Doncaster Metropolitan Borough Council‎, Council House, College Road, Doncaster, South Yorkshire DN1 3AJ, United Kingdom, P: 01302 736 000; jesli bedziesz mieszkac w Doncaster. Dostanieszz tam formularz do wypelnienia do ktorej szkoly chcesz zapisac mlodego i czekasz na odpowiedz. Wniosek najlepeiej jest zlozyc jak naszybciej, bo w tych lepszych szkolach moze nie byc pozniej miejsc. Jesli syn zostanie przyjety do szkoly to skontaktuje sie z Toba ktoś z EMTAS (Ethnic Minority and Travellers Achievement Service) i umowi sie na spotkanie z Toba i synem, zeby sparwdzic w jakim stopniu radzi sobie z angielskiego. To nie jest trudne, podstawowe pytania. Syn w szkole bedzie miec dodatkowe zajecia z j. angielskiego, wiec sie nie martw szybko zalapie jezyk. Tym bardziej, ze cisna zeby rozmawiac po angielsku.

    Jesli chodzi o wybor szkoly to tutaj masz linki z wynikami szkol w testach:
    http://www.independent.co.uk/news/education/secondary-tables-2012/doncaster-6294880.html – te sa z tego roku

    http://www.upmystreet.com/local/schools/secondary-schools-in-doncaster.html – the nie wiem na ile aktualne.

    Czasami lepiej jest dowozic dziecko do szkoly ale zapewnic mu jak najlepsza nauke, niz zeby sie uczyl w kolchozie, gdzie niezbyt sie przejmuja wynikami Twojego dziecka.

    W tym roku rok szkolny rozpoczyna się 3 wrzesnia.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.