Do wszystkich młodych mamuś z Doncaster

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    Posts
  • #3420
    Justyna Bułkowska
    Participant

    Witam wszystkie młode mamusie, wszystkich malutkich milusińskich i tych tym troszkę większych. Ja od troszkę ponad miesiąca sama jestem szczęśliwą mamusią. I jak każda młoda mama pewnie wie ostatnio moje życie kręci się wokół mojego kochanego synka, pozatym dochodzą jeszcze obowiązki domowe itp. Postanowiłam założyć ten post ponieważ mam nadzieję że uda mi się dzięki temu poznać inne mamusie z okolicy, które też czasami miały by ochotę spotkać się gdzieś na jakiś spacerek z maluszkami, kawkę czy cuś,czy chociażby na zwykłą rozmowę z kimś troszkę większym i bardziej rozgadanym niż moja kruszynka:P.
    Także jeśli tak jak ja jesteś młodą mamą i nie masz zabardzo z kim pogadać o maminych sprawach i nie tylko odezwij się:) Pozdrawiam cieplutko Justyna

    #3421
    Monika
    Participant

    Hej Justyna!
    Ja tez za kilka dni zostane mama:) Bardzo chetnie sie spotkam na kawke, na male pogaduchy:)
    Fajnie byloby razem pospacerowac itd:) Odezwe sie do pozniej jak juz urodze bo teraz zmeczona jestem i raczej odpoczywam w domku:) A gdzie mieszkasz w doncaster? I jak wrazenia z porodu? Mam nadzieje ze byals zadowolona.
    pozdrawiam serdecznie!!

    #3422
    Justyna Bułkowska
    Participant

    No to jak urodzisz to koniecznie się odezwij, to będzie można pomyśleć o jakimś spotkanku i wymianie wrażeniami:)Ja powiem Ci że w sumie to jestem zadowolona z porodu i opieki w szpitalu. Jeśli chodzi o sam poród to u mnie trwał bardzo szybko, bo o 19 odeszły mi wody w domu i dostałam skurczy a o 22 trzymałam już moje maleństwo w ramionach, także wszyscy mówią ze jak na pierwszy poród to migiem:)Położne w szpitalu bardzo miłe,przynosiły w trakcie porodu kawę,herbatę dla mnie wodę.Także bardzo fajnie, maluszek też był cały czas ze mną.
    Tobie również życzę tak szybkiego porodu i szczęśliwego rozwiązania. Pozdrawiamy i czekamy na dobre wieści:) 😉
    A tak propos to ja mieszkam na Wheatley.

    #3423
    Urszula
    Participant

    Jesli na Wheatley to odiwedzcie Children Centre. Ostatnio wyslalismy jedna z babc z naszym maluchem i przewazaly tam polskie mamy 🙂
    Health Visitor powinna wam przyniesc info o tym miejscu. My dostalismy rozpiske, jakie zajecia, kiedy, dla jakich grup wiekowych. Niestety sami nie mamy jak pojsc, bo pracujemy caly czas na 9.00. Spotkania odbywaja sie tak miedzy 9.00-9.30 a 11.00-11.30.

    Ps. Takie miejsca zapewne sa na kazdej dzielnicy, ale ja akurat tez mieszkam na Wheatley 😉

    #3424
    Monika
    Participant

    Hej!
    Dzieki za wiadomosci, odezwe sie po porodzie to sie umowimy na kawke:)
    pozdrawiam!!!

    #3425
    Monika
    Participant

    Hej!
    Zobacze co jest w ofercie w mojej dzielnicy i pewnie tez cos sobie wybiore:) Dzieki za wiadomosc!

    #3426
    BOOKARNIA
    Participant

    Witam,mamy:)
    Tez jestem mamą i w miarę młodą:),jeżeli się nudzicie to zapraszam do Bookarni na kawkę,pogaduchy itp.joanna

    #3427
    dagus
    Participant

    hej Justynka jestem mamusią dwóch chłopców choć jeden ma 7 lat a drugi 4 ale chętnie spotkam się na jakiejś kawce lub herbatce ponieważ też mieszkam na Wheatley i siedze w domku……być może mieszkamy niedaleko 🙂

    Nika życzę szczęśliwego rozwiązania…..

    #3428
    Justyna Bułkowska
    Participant

    No widzę że ktoś tutaj wchodzi czasami, ciesze się że się odzywacie:) A koleżanko z Wheatley gdzie dokładniej mieszkasz, koło czego, ja mieszkam tu od niedawna i jeszcze nie znam zabardzo okolicy, ja mieszkam koło Coopera jeśli coś Ci to mówi… Odezwij się do mnie na gg(1684489) czy cuś to na kawkę i pogaduchy można by się spotkać. Ja tutaj nikogo nie znam w okolicy a z moim maluszkiem też jeszcze za daleko nie wyruszam.

    Pozdrawiam wszystkie koleżanki:)

    #3431
    Monika
    Participant

    hej dziewczyny!
    Fajnie ze nie jestesmy same:) odezwe sie jak juz synus przjdzie na swiat:) to umowimy sie na male pogaduchy:)
    pozdrawiam!

    #3435
    Justyna Bułkowska
    Participant

    No koniecznie trzeba się umówić na jakieś spotkanko, przy kawce czy cuś:) Razem zawsze weselej i fajniej czas mija jak jest z kim porozmawiać:)

    #3436
    dagus
    Participant

    hej ja mieszkam niedaleko banku Loyds,odezwe sie na twoje gg to mozne sie umowimy ale narazie nie dam rady ponieaz mam zapalenie ucha i siedze w domu i stekam 🙁 jak wyzdrowieje to sie odezwe…..
    pozdrawiam

    #3494
    hanya84
    Participant

    Dziewczyny, ja jestem w Doncaster dopiero od pół roku..niedawno dowiedziałam się że będę miała dzidziusia, mam juz 4 letnia córeczkę. Możecie mi napisać coś o szpitalach w Doncaster, w którym lepiej rodzić, itd. No i czy należy sie jakieś becikowe po urodzeniu dziecka, wiem że wcześniej było coś takiego, ale teraz jakieś zmiany wprowadzili i nigdzie nie moge znaleźć rzetelnych informacji na ten temat. Będę wdzięczna za informacje.

    #3495
    Justyna Bułkowska
    Participant

    Witaj i na wstępie serdeczne gratulacje:) Cóż jeśli chodzi o opiekę w szpitalu to ja jestem chyba w miarę na czasie w tym temacie bo 2miesiące temu urodziłam synka i mogę Ci powiedzieć że zarówno opiekę jak i sam poród wspominam bardzo dobrze:) Położne bardzo miłe, później jak już leżysz na oddziale pielęgniarki i lekarze też wporządku:)Jak czegoś potrzebujesz to trzeba powiedzieć i będzie ok:)
    A jeśli chodzi o becikowe to jest tu coś takiego nazywa się to Maternity Grant(500funtów). Można się o to starać do 3 miesięcy po porodzie, ale podobno nie tak łatwo to dostać, my złożyliśmy wniosek i czekamy na odp. ale nie spodziewamy się za wiele… ale zobaczymy. Gdybyś jeszcze czegoś potrzebowała to pisz, jak będę umiała to postaram się pomóc:)Pozdrawiamy ciepło.

    #3496
    Monika
    Participant

    hej!
    Jezeli chodzi o opieke w czasie ciazy to ja bylam naprawde zadowolona! Mialam bardzo fajna polozna, zadnych problemow, zadnych komplikacji, ciaza przebiegala bardzo dobrze. Polozna (ktora tutaj prowadzi ci ciaze) bardzo pomocna i kompetentna. Co do szpitala to polecam szpital w Doncaster! Ja jestem bardzo zadowolona z caleje opieki podczas porodu i po porodzie. Wszyscy bardzo pomocni, nie moge powiedziec nic zlego na temat opieki. Na zyczenie nawet dostaniesz osobna sale po porodzie, bez zadnych dodatkowych kosztow. I jezeli chodzi o rodzaj porodu to bardzo polecam ci „porod w w wodzie”!!! Naprawde swietna sprawa, o niebo lepiej i mniej bolesnie przechodzisz porod! Jezeli nawet sala z basenem bedzie zajeta to popros polozna to zrobi ci porod w wannie- ja taki mialam bo akurat basen do porodu byl zepsuty. Woda bardzo cie zrelaksuje i pomoze przetwac skurcze.
    Jzeli chodzi o zasilki to za bardzo sie nie orientuje,ale napewno dostaniesz child benefit okolo 20 funtow na pierwsze dziecko, na drugie troche mniej. Materinty Grant to chyba ciezko trzeba miec bardzo niskie dochody, lub nie pracowac – ale nie wiem dokladnie. Jeszcze jest chyba child tax cerdit ale tez musisz miec w miare niskie dochody.
    Mam nadzieje ze troche ci pomoglam gdybys jeszcze czegos potrzebowala to odezwij sie na forum.
    pozdrawiam serdecznie!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.