Co zrobić kiedy nie można trzymać zwierzaka w domu ?

Polacy w UK, Polonia w Anglii – Doncaster.pl Forums Polskie forum – Polonia w Yorkshire Zwierzaki Co zrobić kiedy nie można trzymać zwierzaka w domu ?

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #5648
    dark cat
    Participant

    Wiele osób daje ogłoszeniea o tym, że chcą oddać swoje zwierzaki w dobre ręce. Często jest to brak zgody w agencji/u landlorda, a czasem też inne powody. Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie, czy ci ludzie na pewno nie rozmyślą się, czy zwierzaka znów nie czeka taki sam los. Nasi milusińscy strasznie się do nas przywiązują, kochają nas.
    Jeśli szukamy domu, można próbować szukać domów, w ofertach których nie ma zaznaczonego „no pets”. Po drugie, nawet jeśli jest taka adnotacja, nic nie szkodzi spytać agenta/landlorda o możliwość trzymania zwierzaka. Kiedy ja wynajmowałam mieszkanie, właśnie tak zrobiłam i aktualnie mam dwa koty, mimo że w ogłoszeniu było zaznaczone „bez zwierząt”. Pomaga też zaoferowanie w zamian prania dywanów czy naprawienia uszkodzeń spowodowanych przez milusińskiego w ramach naszej wyprowadzki. Pamiętajmy, że domów na wynajem jest mnóstwo.

    Kiedy nie ma już żadnego innego wyjścia i jednak musimy naszego zwierza oddać, polecam schronisko [url=http://www.mayflowersanctuary.com]Mayflower Sanctuary[/url]. http://www.mayflowersanctuary.co.uk Jest tam dość duża rotacja, więc miejsce powinno znaleźć się stosunkowo szybko. Przy oddawaniu zwierzaka jest tworzony jego profil. Pytania dotyczą m. in. tego jak reaguje na dzieci, czy miał kontakt innymi zwierzętami itp. Po takim wywiadzie, kot dostaje całkiem spory wybieg z ogrzewanym posłaniem, opieką weterynaryjną i zabawkami. Prawie wszystkie potrzeby zwierzęcia, poza rodziną, są tam spełnione. Schronisko w niczym nie przypomina owianych złą sławą polskich „schronisk”, gdzie psy walczyły o jedzenie, czy zjadały inne zwierzęta.
    Jeśli ktoś postanawia wziąć psa, kota, czy jakiekolwiek inne zwierzę (Mayflower miało też w opiece m. in. kury i króliki), to musimy przejść rozmowę z opiekunami, a często również wizytę domową, która ma na celu sprawdzenie w jakich warunkach zwierzak będzie przebywał. Przy adopcjach nie ma żadnego przypadku, więc jest bardzo duża pewność, że zwierzę trafi do rodziny, do której będzie pasował.

    Nie jest to jedyne schronisko w Doncaster, ale jedyne z którym mam jakiekolwiek doświadczenia (sama brałam stamtąd kota), więc wiem, że mają bardzo wysoki standard usług i opieki nad milusińskimi.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.