Co robić na 'macierzyńskim’?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #3341
    Monika
    Participant

    hej dziewczyny:)

    Szukam dobrego basenu w doncaster, czy mozecie mi cos polecic?

    I mam tez pytanie czy ktoras z was miala porod w wodzie?? Ja taki wlasnie wybralam i ciekawa jestem waszych opini.Czy faktycznie jest latwiej?

    #3342
    magdalena
    Participant

    Hej!
    Co do porodu w wodzie to slyszalam ze jest OK (niektorym pomaga) ale bardzo czesto moje kolezanki nie mogly z tej opcji skorzystac (mimo ze taki wlasnie wybraly- podobnie jak ty) poniewaz byl on zajety lub bol byl tak silny (gaz nie pomagal)ze musialy dostac zatrzyk przeciwbolowy a wtedy porod w wodzie odpada.
    Ponadto w Donaster w szpitalu znajduje sie tylko jeden pokoj przystosowany do porodu w wodzie. Wiem bo bylam i ogladalam przed porodem.
    A co do basenu to najlepszy chyba w The Dome.
    Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego :)*

    #3344
    Monika
    Participant

    Hej!
    Dzieki za odpowiedz!

    Wiem ze w Doncaster jest tylko jeden pokoj przystosowany do porodu w wodzie – bylimsy z mezem w szpitalu obejzec jak to wszytsko tutaj wyglada. Podobno nie jest zbyt czesto uzywany ale jak ktos go zajmie to zostaje normalny porod:(
    chcialbym juz miec porod za soba i cieszyc sie synkiem:) A ty kiedy rodzilas? Jak twoje odczucia pod wzgledem opieki itd? Dlugi mialas porod?
    Pozdrawiam serdecznie!

    #3386
    Natalia
    Participant

    Ja sama chcialam rodzic w wodzie 🙂 jednak jak zajechalam do szpitala to okazalo sie ze wanna jest zajeta. Ja mialam pozniej takie mocne skurcze ze prosilam o wszystkie mozliwe znieczulenia :S az skonczylam na znieczuleniu ZZO… takze dobrze ze nie zajelam pokoju z wanna bo tylko bym zajmowala niepotrzebnie tam miejsce innej kobiecie ktora mogla w tej wannie urodzic.

    #3388
    Monika
    Participant

    hej,
    dzieki za odpowiedz:) mam nadzieje ze ja dam rade bez zadnych znieczulen ale wiadomo moze byc roznie. Bardzo jednak chce rodzic w wodzie wiec jak tylko bedzie wolna to wybiore ta opcje:)
    pozdrawiam

    #3395
    Urszula
    Participant

    Na takie calkowite znieczuleni, czyli epidural-tak to sie chyba zwie-trzeba sie zdecydowac zanim zaczna sie najwieksze bole i skurcze.
    Zanim urodzilam naczytalam sie negatywnych opinii na temat tego znieczulenia. Glownie pisano o skutkach ubocznych, ktore moga wystapic u matki. Jednak juz po porodzie znalazlam informacje, ze taka metoda moze po prostu uspic dziecko, a do tego, to ze nie czuje sie bolu, nie czuje sie skurczow, porod moze pzrebiegac z komplikacjami. Wtedy dziecko czesto tzreba wycigac takimi szczypcami lub przyssawka. Twoja midwife powinna dac Ci rozpiske zajec szkoly rodzenia w szpitalu. Tam pokazuja te narzedzia. Nie wyglada to ciekawie.
    Ja dostala diamorfine. Sporo godzin przed samym porodem. Za wiele nie pomogla.
    Za to po tym jak dostalam malucha w swoje rece, wydawalo mi sie, ze ta cala sytuacja zdarzyla sie dawno temu i to innej osobie 😉
    Aha jeszcze daja gaz. Niektorym pomaga, ale mi bylo po nim niedobrze. Moze i pomogl, ale nie pamietam 😉 Na pewno dal rade w przypadku taty 😉

    #3396
    Monika
    Participant

    hej,
    W szkole rodzenia odnioslam wrazenie ,ze polozne raczej zniechecaja kobiety zeby korzystaly z tego znieczulenia- Epidural, ze wzgledu wlasnie na skutki uboczne. Ja nie chcialbym z tego korzystac i rodzic bez zadnych znieczulen ale wiadomo tego nigdy nie da sie przewidziec. Kazdy porod jest inny wiec sama jestem ciekawa jak mi pojdzie:) Chcialabym rodzic w wodzie i wiem ze jedynie co moga mi dac to Gaz:)
    pozdrawiam 🙂

    #3404
    Urszula
    Participant

    Oni tutaj klada taki nacisk na naturalne przejscie pologu i porodu, podobnie jak z kazda choroba, kaza czekac az samo przejdzie 😉
    Jednak w przypadku porodu musze sie z nimi zgodzic.
    Sama chcialam rodzic w wodzie, ale potem zrezygnowalam.
    Co do opieki to mialam trzy polozne i wszystkie niezwykle mile, a do tego przybiegaly na kazde zawolanie.
    Oprocz lekarki, cala opieka byla super.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.