EURO 2012 kobiecym okiem czyli F*OFFs

Już za chwilę rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej: Euro 2012, postrzegane jako typowo męska rozrywka. Co w tym czasie będą robić kobiety?

 

 

Czy wbrew powszechnym stereotypom dadzą się porwać sportowym emocjom, chwycą kufle piwa w ręce i ramię w ramię z mężczyznami będą dopingować biało-czerwonych? Czy też ukryją się gdzieś, żeby przeczekać czas piłkarskiego szaleństwa?

Odpowiedzi na to pytanie spróbują udzielić polskie artystki, które już 11 czerwca o godz. 16:00 w Rich Mixie we wschodnim Londynie wystąpią w programie F*OFFs czyli Female Open Football Fascinations. Projekt przygotowany we współpracy z grupą Polish Artists in London będzie częścią festiwalu ’East in East: Euro 2012′ organizowanego przez Rich Mix we wschodnim Londynie.

W ramach festiwalu Polish Artists in London zorganizują również pokaz sztuki „Piosenki o wierze i poświęceniu” Przemka Wojcieszka w reżyserii Margot Przymierskiej. Grupa będzie także prowadzić stoisko z pracami licznych polskich artystów działających w Wielkiej Brytanii.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu dostępne są również na stronie Rich Mix: http://www.richmix.org.uk/whats-on/festival/euro-2012-festival/