Dotacje rządowe dla opiekunek

Od kwietnia, rząd planuje wspomóc osoby zajmujące się zawodowo opieką nad dziećmi grantem w wysokości 500 funtów – informuje BBC

Celem programu jest zwiększenie opieki nad dziećmi po to, aby więcej kobiet mogło pójść do pracy. Grant w wysokości 500 funtów jest pomocą dla osób, które chciałyby otworzyć działalność gospodarczą i zawodowo opiekować się najmłodszymi. Pieniądze mogą pomóc, w pokryciu kosztów prawnych i ubezpieczeniowych, zdrowia oraz szkoleń w zakresie bezpieczeństwa.

Minister do spraw Równości Kobiet Maria Miller, powiedziała, że opieka nad dzieckiem jest bardzo ważnym elementem w gospodarce. To dzięki pracy opiekunek „Jest coraz więcej kobiet w pracy niż kiedykolwiek wcześniej, co w znacznym stopniu przyczynia się do ożywienia gospodarczego” – powiedziała minister, dodając, że: „Dając więcej możliwości opieki nad dzieckiem stwarza się możliwość dla kobiet, które mogą powrócić do pracy i realizować własne ambicje zawodowe”.

Rząd szacuje, że zastrzyk gotówki w postaci 500 funtów może przyczynić się do powstania nowych 6.000 małych przedsiębiorstw czyli opiekunek. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 6 na 10 rodziców odczuwa brak opieki w tym zakresie.