Czy istnieją dodatkowe koszty związane z zakupem domu na kredyt hipoteczny w UK?

Decydując się na pozostanie w UK, wiele osób rozważa możliwość zakupu nieruchomości na własność. Nawet przy posiadanych oszczędnościach, często okazuje się, że niezbędny jest kredyt. W jaki sposób odbywa się procedura podpisania, na co należy się przygotować?

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w UK? Zakup nieruchomości to alternatywa dla wynajmu, dlatego wiele osób decyduje się na ten krok. O czym należy pamiętać?

Zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny w UK o przede wszystkim konieczność podpisania dokumentu o nazwie „Legal Charge”. To podstawa dla osób zainteresowanych zakupem, ponieważ określa, że zgadzamy się na wszelkie konsekwencje i warunki, które wynikają właśnie z jego podpisania. W dokumencie znajduje się zapis, który informuje, że w razie niespłacania kredytu, istnieje możliwość, by bank odebrał nieruchomość. To najważniejszy zapis, dlatego, zanim ktoś zdecyduje się na podpisanie całego dokumentu, powinien zapoznać się z całą jego treścią. Kredyt hipoteczny w UK to dla wielu osób jedyny sposób na wejście w posiadanie nieruchomości. Dlatego w ostatnich latach cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. 

Jakie są dodatkowe koszty zakupu domu w UK?

Lata oszczędzania pieniędzy nie zawsze pozwalają na kupno domu w całości. Dlatego tak wiele osób decyduje się na kredyt. Jakie są dodatkowe koszty zakupu domu w UK?

Jednym z podstawowych kosztów będzie wynajęcie adwokata. To jego zadaniem będzie zajęcie się wszelkimi wymogami prawnymi. Warto pamiętać, że każda z kancelarii ma cennik, stąd też można zorientować się w kosztach, nim ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług.

Kolejnym kosztem jest valuation, ponieważ bank będzie chciał się upewnić, czy odzyska pieniądze. Tutaj należy pamiętać, że cała procedura z tym związana jest dla przyszłego kredytobiorcy, a nie dla banku. Valuation może wynosić nawet 500 funtów.

Następnym kosztem, o którym wielu zapomina jest stamp duty, czyli podatek, który należy zapłacić. Tutaj warto pamiętać, że  jeśli dom jest warty powyżej 125 tysięcy funtów, to koszty będą większe. Standardowo stamp duty wynosi 2 %, jednak obowiązuje tylko do pewnego poziomu.

Czy zakup nieruchomości w UK jest opłacalny?

Osoby, które są zainteresowane mieszkaniem w UK na stałe, często rozważają zakup nieruchomości na kredyt. Oczywiście jest to opłacalna alternatywa dla wynajmu, za który należy regularnie płacić, a jego koszty mogą wzrastać. Ponadto posiadając swój dom, można remontować dla siebie, bez obaw, że wynajem zostanie wymówiony. Dlatego, jeśli ktoś zastanawia się dodatkowe koszty zakupu domu w UK, warto pamiętać, że mogą wynosić one większe, niż początkowo ktoś zakłada. Należy przygotować się nie tylko na to, że uzbierana kwota nie będzie wystarczająca, ale przede wszystkim na to, że kredyt to zobowiązanie na wiele lat. Podpisując dokumenty i decydując się na rozpoczęcie całej procedury związanej z zaciąganiem kredytu, także należy pamiętać, że z tym także związane są koszty. 

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.insito-fs.uk