Z jakimi problemami borykają się Wasze dzieci w primary school?

Polacy w UK, Polonia w Anglii – Doncaster.pl Forums Polskie forum – Polonia w Yorkshire Edukacja Z jakimi problemami borykają się Wasze dzieci w primary school?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #5549
    MaB
    Participant

    Witam serdecznie. Czy rodzice dzieci, które uczęszczają do primary schools mogliby się na ten temat wypowiedzieć? Czy są jakieś szczególne problemy z jakimi dzieci muszą sobie radzić? Oczywiście, pomijając język ang. Pozdrawiam!

    #5551
    aga
    Participant

    Witam. Moje dziecko chodzi juz 5 lat do szkoly ale nigdy nie mialo zadnego problemu ze strony szkoly. Wrecz przeciwnie 🙂 Zadnej przemocy ani werbalnej ani fizycznej takze nie zaznalo 🙂 To od strony angielskiej 🙂 Co innego nasze rodzime mamusie i ich dzieci – to juz inna bajka 🙂 Ale na to tez jest sposob:) Omijac szerokim lukiem 🙂 Pozdrawiam.

    #5585
    mestenio
    Participant

    Hej. Moja córka chodzi pół roku do tej szkoły, jestem bardzo zadowolona, do tej pory nie było żadnych problemów. Córka sobie bardzo dobrze radzi szybko się uczy języka ma dużo pomocy ze strony szkoły, pracuje również indywidualnie z Paniami żeby polepszyć angielski. POLECAM

    #5586

    Hej moja córka chodzi do park primary school, najpierw chodziła do nursery i tam było fajnie. Teraz chodzi do 1wszej klasy i jestem średni zadowolona, szczerze to zastanawiam się nad zmianą szkoły.

    Denerwują mnie takie pierdoły jak: nikt dziecku nie pomoże z zapięciem kurtki, wychodząc na dwór nawet jak jest zimno dzieci biegają porozbierane, moja córa wiecznie lata z rozpiętą kurtką i gołymi plecami, ok czego ja wymagam to Anglia i tu się tym nikt nie przejmuje, ale moje dziecko jest wiecznie przez to chore. Buty nie są zmieniane, jak były śniegi moje dziecko parzyło się w klasie w grubych kozakach, jak pada dziecko męczy się cały dzień w gumakach. Ginięcie ubrań to też na porządku dziennym, dzieci jak przebierają się na w-f to chyba nikt tego nie pilnuje, poginęły mi bluzy, koszulki, a nawet zdarzało się, że córa wracała do domu bez spodni. Ubrania ma podpisane a i tak giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

    #5706
    Kocurek
    Participant

    Podpinam się pod temat. A tak dokładniej chciałabym się spytać czy są tu osoby których pociechy uczęszczają do TOWN FIELD PRIMARY SCHOOL? Mój syn od września ma tam chodzić ,dziś dostaliśmy odpowiedź. Szczerze to była druga szkoła z naszych wybranych i mieliśmy nadzieję ,że do niej nie pójdzie. Niestety do pierwszej się nie dostaliśmy bo pod nią nie podlegamy….Ale tłumaczyliśmy nawet ,że się przeprowadzimy w tamten region byle do niej chodził…no cóż bywa. A może są tu osoby których dzieci również od września rozpoczynają szkołę po raz pierwszy?

    #6475
    Ewa Czelny
    Participant

    Moja córcia idzie tez od września do Kingsway primary school w Goole ma 5 lat. Jesteśmy tu od 3 miesięcy i nie wiem jak ona sie odnajdzie nie śpię juz po nocach:( mam takie nerwy ze szok a w dodatku nie uzyskałam żadnych informacji na temat ubioru, wyprawki itp. Nie wiem nic od kilku dni próbuje sie dodzwonić do szkoły i głucho. Nawet nie wiem kiedy jest dokładnie rozpoczęcie roku, o której godzinie, w jakiej klasie czy cos wiem tylko gdzie jest budynek skoly. Tyle:( jestem o krok od spakowania sie i wrócenia do PL tylko maz sie nie chce zgodzić:( Może jest tu mama jakiegoś 5 latka które tez idzie do tej szkoły. 🙁

    #6476
    Urszula
    Participant

    Tu masz link do strony tej szkoly http://www.kingsway.eril.net/
    Nikt nie odbiera telefonu, bo na wakacjach pewnie nikogo w szkole nie ma.
    Na stronie masz date rozpoczecia roku szkolnego i wszelkie potrzebne informacje, lacznie z ta, jakie ciuszki kupic dziecku.
    I to by chyba bylo na tyle z wyprawka – mundurek. No i tez warto zaopatrzyc pocieche w torbe na lunch, bo tutejszych obiadow nie polecam. Jak zobaczylam menu szkoly mojego malucha, to od razu zrezygnowalam z kupowania obiadow.
    A o core sie nie martw. Na pewno sobie poradzi. Pewnie spotka rodakow, a jezyk takie dzeciaki lapia szybko.

    #6482
    asia
    Participant

    Hej,
    Moja córka w lipcu skonczyła przedszkole w TOWN FIELD PRIMARY SCHOOL.Teraz idzie do zerówki,również w tej szkole. Jak na razie jestesmy zadowoleni. Było kilka drobnych problemów ,ale żaden na tyle poważny aby o nim wspominać. Nauczycielki bardzo przyjazne i pomocne. 4dni w tygodniu była z dzieciakami również polska nauczycielka.Pomagała porozumieć się maluchom z angielskimi paniami i dziećmi.Pozdrawiam 🙂

    #6533
    Kocurek
    Participant

    [quote=”asiaS” post=3902]Hej,
    Moja córka w lipcu skonczyła przedszkole w TOWN FIELD PRIMARY SCHOOL.Teraz idzie do zerówki,również w tej szkole. Jak na razie jestesmy zadowoleni. Było kilka drobnych problemów ,ale żaden na tyle poważny aby o nim wspominać. Nauczycielki bardzo przyjazne i pomocne. 4dni w tygodniu była z dzieciakami również polska nauczycielka.Pomagała porozumieć się maluchom z angielskimi paniami i dziećmi.Pozdrawiam :)[/quote]
    Czyli Twoja mała też jest w reception 🙂 fajnie 😉

    #6538
    krzymianowska
    Participant

    hej kocurek moja corka zaczyna teraz nursery w town fields wiec nie wiem jak to jest w tej szkole hehe

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.