Transport kotów z Polski do UK

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #5472
    Anetka W
    Participant

    Może ktoś z was się orientuje jak to wszystko wygląda,aby zabrać ze soba zwierzaki -koty
    Jestem w trakcie wyrabiania im paszportów,
    Będę jechała autem i teraz nie wiem czy muszę mieć jakieś specjalne transportery np takie z atestem czy mogą byc takie zwykłe plastikowe jak jeździ się do weta?I jak to wyglada na promie??Duża jest opłata za kota??szukałam na stronie ale nie moge się tam doczytać
    Będę wdzieczna jak ktoś coś wie na ten temat 🙂

    #5475
    Urszula
    Participant

    http://www.pettravel.com/cruise_ferry_rules.cfm
    Na tej stronie jest troche informacji i spis promow, ktore zabieraja zwierzeta.
    Moze lepiej napisac maila albo zadzwonic do danego przewoznika, zeby dowiedziec sie dokladnie.

    #5477
    Anetka W
    Participant

    Dzięki wielkie 🙂

    #6330
    Malina123
    Participant

    Witajcie,mam pytanie ponieważ za jakiś czas zamierzam zjechać na stałe do Polski i zabrać ze sobą swojego psa.Wyszukałam już dużo informacji,ale chciałabym również upewnić się i wysłuchać jak to jest od osób które regularnie zabierają swoje pupile do Polski 🙂 Badź słyszały od znajomych … Więc jeżeli pies ma microchipa i wszystkie szczepienia przeciw wściekliźnie,wystarczy wyrobić mu paszport?Jak długo czeka się za takim paszportem i gdzie trzeba to zgłaszać?U Veta ?Druga sprawa słyszałam też że trzeba odrobaczyć zwierzę,tylko kiedy ? Ile przed wyjazdem ? I czy w trakcie podróży pies musi być w klatce ? A no i oczywiście z jakimi problemami mogę się napotkać po drodze ? Nadal obowiązuje 6-cio miesięczna kwarantanna ? Pozdrawiam.

    #6332
    Urszula
    Participant

    My juz dosc dawno temu wiezlismy psa. Tyle, ze z Polski. Kwarantanna byla wtedy, ale przed wjazdem do UK. Pies musi byc w klatce i luku bagazowym w samolocie. Nam powiedziano, ze jedynie LOT ma luki bagazowe z wentylacja. Tanie linie takich nie maja w swoich samolotach. Piesek wiec jechal z moimi rodzicami mini busem. Nie musial byc w klatce, ale to dlatego, ze kierowcy lubili zwierzaki. Zatrzymywali sie tez co 4 godziny specjalnie po to, zeby nasz psiak mogl sie zalatwic i rozprostowac lapy. Paszport zalatwialismy w Polsce.

    https://www.gov.uk/take-pet-abroad/overview
    Tutaj masz jakies informacje. Wg mnie, to najlepsza stronka, na ktorej mozna znalezc wszelakie informacje dotyczace przepisow prawnych itd itp.

    #6334
    Malina123
    Participant

    Dziękuje bardzo,nie zamierzam psa zabierać samolotem właśnie jedyna opcja którą wybieram to jakiś prywatny mini bus … mam nadzieję że znajdę jakiś 'normalnych’ i 'ludzkich’ ludzi

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.