Masz czas do czwartku! Rozlicz się

31 stycznia mija termin składania drogą elektroniczną zeznań podatkowych CIS i self assessment.

 

Skorzystaj z polskojęzycznej platformy www.multi-tax.co.uk i rozlicz się samodzielnie w 10 minut za jedyne 39 funtów.

Wydaje Ci się, że ostatnie zeznanie podatkowe złożyłeś zaledwie wczoraj, a już minął kolejny rok i znów trzeba się rozliczyć z dochodów w urzędzie. Odkładasz tą niezbyt przyjemną czynność na później, bo nie znasz się na podatkach, nie znasz odpowiednio dobrze języka angielskiego, uważasz, że to zbyt czasochłonne i skomplikowane? Pora zmienić swój sposób myślenia o obowiązkowym rozliczeniu podatkowym z urzędem skarbowym. Można to przecież zrobić sprawnie i bezboleśnie, a przede wszystkim samodzielnie i w języku polskim – czyli bez płacenia wygórowanej prowizji doradcy podatkowemu.

Wystarczy skorzystać z aplikacji dostępnej na stronie www.multi-tax.co.uk – to bardzo wygodny sposób na złożenie zeznania podatkowego. Wypełniając formularz za pomocą programu multi-tax zaoszczędzisz sporo czasu i załatwisz swoje sprawy podatkowe nie wychodząc nawet z domu. Uzupełnienie kwestionariusza jest bardzo proste. Automatyczny kreator krok po kroku przeprowadzi Cię przez każdy punkt procesu i to w języku polskim, a Twoje dane trafią bezpośrednio do HMRC.

„O możliwości złożenia zeznania podatkowego poprzez aplikację www.multi-tax.co.uk dowiedziałem się od znajomych. Kolega podesłał mi link – kliknąłem i od razu zabrałem się do roboty. Dzięki szczegółowym wskazówkom w kilka minut uzupełniłem dane, a moje zgłoszenie trafiło do urzędu (potwierdzenie złożenia rozliczenia otrzymałem w wersji elektronicznej). Od razu wiedziałem, że należy mi się zwrot i urząd przelał mi go na moje konto bankowe.” – twierdzi Krzysztof, budowlaniec z Liverpoolu.

Podobnego zdania jest Bartek, który w Londynie prowadzi niewielką firmę – „Podatki nie wzbudzają u mnie najmilszych skojarzeń, dlatego rozliczenie zawsze odkładałam na ostatnią chwilę.  Dzięki multi-tax okazały się nie takie straszne jak je malują. Nie dość, że mogłem wypełnić rozliczenie o każdej porze dnia i nocy, to jeszcze mogłem je przerwać, aby skompletować potrzebne rachunki i wrócić do wniosku później. Wysłałem rozliczenie za jedyne 39 funtów, to znacznie taniej niż oferują księgowi i biura rachunkowe”.

Z aplikacji www.multi-tax.co.uk może skorzystać każda osoba, która w latach 2010-2011 lub 2011-2012 pracowała w Wielkiej Brytanii jako osoba samozatrudniona (self assessment) lub zarejestrowana w programie CIS w branży budowlanej (self employment). Takie osoby mają obowiązek rozliczenia się w urzędzie za uzyskane dochody i często otrzymują z urzędu pisma z przypomnieniem o konieczności złożenia zeznania. Jeśli nie złożysz zeznania na czas urząd może nałożyć na Ciebie karę pieniężną. Skoro teraz możesz to zrobić szybko i bezproblemowo to nie warto odkładać rozliczenia i płacić kary. Wejdź się na www.multi-tax.co.uk i rozlicz swój podatek już dziś.

Do wypełnienia formularza przydatne będą dokumenty od pracodawcy, takie jak P45, P60, invoice’y czy payslipy – na tych dokumentach znajdują się dane dotyczące zarobku i podatku. Równie pomocne mogą być pisma otrzymane z urzędu – na nich widoczne są numery identyfikacyjne, takie jak UTR czy National Insurance Number. Warto przygotować też rachunki za zakupione do pracy narzędzia czy materiały, a także bilety wykorzystane przy dojazdach do pracy oraz rachunki za paliwo.

Mając tego typu dokumenty pod ręką należy zarezerwować sobie 10 minut czasu, wejść na stronę www.multi-tax.co.uk i rozpocząć korzystanie z aplikacji.

Działanie aplikacje jest niezmiernie proste, jednak w razie najmniejszych problemów swoją radą służą konsultanci, którzy są dostępni pod numerem infolinii: +48 71 774 6 889 a także mailowo pod adresem: pomoc@multi-tax.com.

Przekonaj się, że rozliczenie z podatku może był łatwe i przyjemne, a do tego tanie!