Doncaster Town Centre

Nowoczesne centrum handlowe, setki sklepów, kawiarnie, puby i najlepszy w Wielkiej Brytanii rynek, to atrakcje przyciągające do centrum Doncaster tysiące ludzi każdego dnia.

Frenchgate Shopping Centre urosło już do rangi symbolu miasta i jest wyśmienitym miejscem na zakupy. Pod jednym dachem znaleść to można markowe sklepy odzieżowe, drogerie lub kawiarnie. Centrum połączone jest bezpośrednio z nowoczesnym dworcem autobusowym i dworcem kolejowym co z pewnością ułatwia zakupy przyjezdnym spoza miasta.

Poza Frenchgate amatorzy zakupów odwiedzić mogą także dwa mniejsze centra handlowe – Colonades i Waterdale. Okolice centrum miasta w pobliżu starego Waterdale, posterunku policji i Doncaster Civic Teatre czeka w najbliższych latach kapitalna przebudowa. Plany nowego kulturalnego cenrtum miasta zostały już zatwierdzone.

Wspomniany Doncaster Matket został w tym roku uhonorowany nagrodą najlepszego rynku w Brytanii. Liczący około 400 stoisk rynek kusi kupujących między innymi dobrą jakością mięs, warzyw i owoców.

Zbudowany w 1858 r. The Minster Church of St George to chluba miasta Doncaster.