„W ciemności” w brytyjskich kinach

Film Agnieszki Holland będzie można zobaczyć w dwóch kinach w Sheffield.

Polski kandydat do Oscara 2012 „W ciemności” od 16 marca w brytyjskich kinach. Metrodome Group, czołowy brytyjski dystrybutor filmów, wprowadza najnowszy film Agnieszki Holland do powszechnej dystrybucji w kilkudziesięciu miastach Wielkiej Brytanii.

Od 16 marca będzie można zobaczyć w brytyjskich kinach poruszający, pełen napięcia film Agnieszki Holland „W ciemności”. Wielkrotnie nagrodzony na świecie, polski film nominowany do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, wprowadzany jest do dystrybucji w Wielkiej Brytanii przez uznanego brytyjskiego dystrybutora filmów Metrodome Group.

Metrodome ma nadzieję, że film przyciągnie do kin Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, dumnych z tego kawałka polskiej historii, ale także widownię brytyjską, której do tej pory nie udało się skłonić do oglądania polskich filmów. Jezz Vernon, przedstawiciel Metrodome Group, wierzy że Polacy zaproszą do oglądania „W ciemności” swoich brytyjskich przyjaciół. W jego opinii, film ma ogromny potencjał międzynarodowy i jeśli polska kultura ma zostać zauważona w Wielkiej Brytanii przez masową publiczność, to właśnie „W ciemności” ma taką wyjątkową szansę.

Film opowiada historię niezwykłą, tym bardziej niezwykłą, że wydarzyła się naprawdę!

Leopold Socha, Polak ze Lwowa – przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Najbliższe kino, w którym grany będzie film „W ciemności” można znaleźć na stronie www.findanyfilm.com/indarkness . W Yorkshire film Agnieszki Holland pokazywany będzie w dwóch kinach w Sheffield:

SHOWROOM SHEFFIELD

15 Paternoster Row

Sheffield S1 2BX

CINEWORLD SHEFFIELD

Valley Centertainment

Broughton Lane

Sheffield S9 2EP

W ciemności, film Agnieszki Holland w brytyjskich kinach