Premiera filmu 'Yuma’ w Wielkiej Brytanii

Zobacz gdzie w Yorkshire można zobaczyć najnowszy polski film 'Yuma’.

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do premiery polskiego filmu 'Yuma’ w Wielkiej Brytanii. 31 sierpnia film wchodzi na ekrany kin w UK.

O filmie

„Yuma” to połączenie kina akcji, komedii i romansu, które przyprawi o zawrót głowy fanki Jakuba Gierszała – laureata Złotej Kaczki, Nagrody Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego oraz tytułu Shooting Star 2012, przyznawanego najbardziej utalentowanym młodym europejskim aktorom na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, i obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaczy zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka). Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota) Zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.

Gdzie grają

W Yorkshire film będzie można zobaczyć w kinach w:

  • Bradford, Cineworld
  • Hull, Odeon
  • Leeds, Vue
  • Sheffield, Cineworld

Oficjalna strona filmu: www.yumafilm.co.uk