Polka ścigana za fikcyjne małżeństwa w UK

Na 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności angielski sąd skazał 30-letnią Andżelinę Surmaj za organizowanie i branie udziału w fikcyjnych małżeństwach.

Jej wspólnikiem okazał się 38 letni Czech Milan Cina skazany przez sad na 5lat pozbawienia wolności. Wspólnicy przyznali się do zorganizowania 6 nielegalnych ślubów w East Lancanshire i Manchester pomiędzy grudniem 2008 a lipcem 2009. Prawdopodobnie jednak liczba nielegalnych związków zawartych przy ich udziale to około 40 ceremonii. Skazana przyznała się do asystowania w 4 nielegalnych małżeństwach.

Ponadto mieszkająca dotychczas w Bradford Polka przyznała również,ze w ciągu 12 lat przebywania na terenie UK sama wzięła udział w nielegalnym ślubie. Miał on miejsce w St Peter’s Church w Newbold Rochdale. Wiadomo że Surmaj posługiwała się miedzy innymi fałszywym czeskim dowodem osobistym. Oskarżona werbowała młode matki głownie w zlej sytuacji materialnej, które spotykała w szkole do której odprowadzała swoje dzieci.

Ofiarami tych przestępstw były głownie kobiety ze Europy Wschodniej. Za nielegalne śluby para inkasowała spore kwoty od nielegalnych imigrantów.

Polka nie przebywa jeszcze w wiezieniu ponieważ ukrywa się przed wymierzona karą sądową.