Polak z Leeds pobił i wielokrotnie ugodził nożem byłego świadka ze swojego ślubu za romans zjego żoną!

Sebastian Haska (37 l.) został skazany na 7 lat więzienia za pobicie i wielokrotne pchnięcie nożem swojego byłego przyjaciela.

 

37-letni Polak przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2011 roku i wprowadził się do mieszkania w Leeds razem z żoną i dwójką dzieci. Ich związek rozpadł się w kwietniu ubiegłego roku kiedy to do tego samego mieszkania wprowadził się przyjaciel Haski, który przyjechał wtedy do Anglii w poszukiwaniu pracy. Żona Sebastiana Haski rozpoczęła romans z nowym lokatorem a ten zdecydował się na opuszczenie mieszkania. W lutym tego roku, kiedy romans z przyjacielem męża dobiegł końca Haska wrócił do swojej żony.

Do bójki pomiędzy dwoma byłymi przyjaciółmi doszło 27-go marca. Sebastian Haska, wracał tego dnia autobusem z Milton Keynes i dzwonił do żony aby poinformować ją że jest w drodze. Polak nabrał podejrzeń kiedy jego żona nie odbierała telefonu. Po dotarciu do mieszkania przy Beverley Mount w Beeston około godziny 21.30, Haska zastał tam swoją żonę razem z jego byłym przyjacielem szukających pracy w internecie.

Polak wielokrotnie uderzył swojego świadka z wesela w głowę po czym wielokrotnie pchnął go nożem krzycząc przy tym ze go zabije. Sebastian Haska sam zadzwonił na policję a po jej przybyciu poinformował funkcjonariuszy, że „to on jest za to odpowiedzialny i ze to on ugodził nożem drugiego mężczyznę”.

Jak się okazało Polak uzbroił się w nóż przed wejściem do mieszkania wiedząc, iż jego były przyjaciel praktykował sztuki walki.

W sądzie w Leeds, Polak przyznał się do napaści. Jego były przyjaciel szczęśliwie przeżył pchnięcia nożem ale z powodu ran nie jest dłużej w stanie wykonywać swojej pracy jak powiedział na rozprawie. Sebastian Haska został skazany na 7 lat pozbawienia wolności i jak podaje Halifax Courier, sędzia okazał się dla Polaka wyrozumiały mówiąc, że „on sam wezwał policję, nie opuścił miejsca zdarzenia a nawet starał się asystować”.