Polak ciężko pobity w Leeds!

Zaatakowali Polaka metalowym kijem pozostawiając go z ciężkimi ranami głowy.

Do zdarzenia doszło około godziny 21.00 w poniedziałek (14.01) przed domem na Baldovan Mount  niedaleko Back Ellers Road w Harehills w Leeds . 36-letni obywatel Polski wracał z rodzinnego spotkania kiedy to został napadnięty przez dwóch zamaskowanych mężczyzn posiadających metalowy kij. Napastnicy nic nie ukradli i szybko uciekli pozostawiając Polaka z ciężkimi ale nie zagrażającymi życiu ranami głowy.

Inspektor Phil Jackson z North East Leeds Criminal Investigation Department (CID), powiedział: “Podczas napadu z ręki ofiary ściągnięto zegarek, który znaleziono nieopodal. Żadna własność nie została skradziona.”

Detektywi CID przesłuchują mieszkańców sąsiednich domów i przeglądają zapisy lokalnych kamer CCTV aby ustalić motyw napadu i zidentyfikować napastników. Przypuszcza się, że atak był niesprowokowany.

Inspektor Phil Jackson dodał: “Chciałbym dodać, że przypadki tego typu są rzadkością w tej części Harehills, gdzie nie mieliśmy w ostatnim czasie podobnych zgłoszeń.”

Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia proszony jest o kontakt z  North East Leeds CID pod numerem 101 lub z CrimeStoppers pod numerem 0800 555111.