Mandaty za parkowanie – płacić czy nie?

Blisko jedna trzecia mandatów wydanych przez władze Leeds w 2011 została zakwestionowana.

Mieszkańcy Leeds nie stronią od zaskarżania mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Blisko jedna trzecia mandatów wydanych przez lokalne władze w 2011 została zakwestionowana. Średnia krajowa wynosi mniej, bo zaledwie 20 procent.

Wygląda na to, że w wyniku bojowego podejścia kierowców, liczba mandatów wydanych w Leeds w 2011 spadła o prawie 9500 w stosunku do roku 2010. Niestety jednocześnie spadła liczba mandatów, które kierowcom udało się zaskarżyć z sukcesem – z ponad 25 procent do niecałych 20.

Barrie Segal z organizacji Appeal Now, która wspiera osoby chcące wieść odwołanie od niesłusznie wydanych im mandatów, powiedział: – Jestem mile zaskoczony tak drastycznym spadkiem liczby mandatów za parkowanie wydanych przez radę miejską Leeds. To zdecydowanie krok we właściwym kierunku. – Moim zdaniem rada miejska poinstruowała swoich przedstawicieli na ulicach, by byli ostrożniejsi – by się najpierw upewniali, że wydają mandaty we właściwy sposób. Jeśli chodzi o kierowców, to ważne jest, by nie odpuszczali. Jeśli uważasz, że dostałeś mandat niesłusznie, to pewnie tak właśnie jest i powinieneś go zaskarżyć – radzi dalej Segal.