ISG Doncaster FC – Polski klub piłkarski w Doncaster

ISG to pierwsza profesjonalna „polska” drużyna piłkarska w Doncaster a być może w całym Yorkshire, która ma ambicje wystartować w profesjonalnej angielskiej lidze zaczynając od najniższej klasy rozgrywkowej.

Pomysłodawcami założenia grupy są Piotr Gapiński (chairman) i Paweł Bosak (vice chairman and coach). Duży wkład w ten projekt mają też Paweł Brendt oraz Jolanta Gapińska, którzy aktywnie służyli swoją pomocą.

 

Początki


 

Pierwszy casting zawodników odbył się 28 lipca 2007r. na terenie Sport Center Intake Primary School i od tego czasu treningi zespołu odbywają się regularnie co sobotę i wtorek z nielicznymi wyjątkami. W przerwie zimowej drużyna nie zamierza odpuszczać i planuje kontynuować treningi na hali, by nie narobić sobie zaległości. Z tego też powodu terminy treningów mogą ulec zmianie.

 

ISG Doncaster rozegrali kilka sparingów m.in z drużyną Estotczyków z Thorne (wygrana 9:1) oraz Ralway FC grającą na co dzień w 3 Division Sunday League (przegrana 1:2).

 

Drużyna występowała w Lakeside 6A-Side League i wygrała ligę 2 razy!

„Zachęcamy do oglądania naszych spotkań i kibicowania ISG” – mówi Paweł Bosak, „wszystkich chętnych do wystąpienia w zespole zapraszamy na treningi”.

 

Plany na przyszłość


„Marzymy o stworzeniu takiego klubu piłkarskiego, który z upływem dni, miesięcy i lat będzie mógł godnie powalczyć w profesjonalnej lidze angielskiej .Wiąże się to przede wszystkim z naszym wspólnym uporem i zaangażowaniem.Na dzień dzisiejszy mamy już istniejącą drużynę seniorów, w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy stworzyć drużynę młodzieżową, a w rezultacie szkółkę piłkarską. Chcielibyśmy aby ISG-Doncaster  rozwijał się i rósł w siłę, żeby przybywało nam  wiernych fanów i zwolenników , a z upływem lat aby klub stał się zalążkiem znanych i utalentowanych piłkarzy.” – mówi manager zespołu Paweł Bosak

 

Gdzie gramy?


Parklands Social Club

Wheatley Hall Road

Doncaster

DN2 4LT

 

Kontakt


07843130685 – Pawel Bosak

e-mail: intersportg@yahoo.co.uk

Strona www:  www.isg-doncaster.futbolowo.pl

 

ISG Doncaster
ISG Doncaster przez meczem pucharowym w 2011r.

 

ISG szuka nowych zawodników chętnych do wstąpienia do drużyny.