„Idziemy na wybory!” – apel ambasadora RP do Polaków (Film).

Kampania mająca na celu nakłonić Polaków mieszkających na Wyspach do udziału w lokalnych wyborach oraz tych do Parlamentu Europejskiego przybiera coraz większego tempa. Ambasador Polski w Londynie, Witold Sobków także chce przekonać Polaków do głosowania.

 

W trzyminutowym apelu polski dyplomata tłumaczy, że Polacy powinni jako członkowie państwa, które jest dziś „liczącym się członkiem wolnego świata” korzystać z „owoców wysiłku ostatnich dekad”, czyli zagłosować w najbliższych wyborach, do czego mają niezaprzeczalne prawo.

Mądre korzystanie z naszych praw musi iść ramię w ramię z wypełnianiem obywatelskich obowiązków. Pokażmy, że zależy nam na wywalczonej i wypracowanej wolności, że nie jest nam obojętna – mówi Witold Sobków.

Apel ambasadora jest częścią kampanii społecznej z udziałem najpoważniejszych mediów polonijnych w Wielkiej Brytanii. To na jej potrzeby powstała strona internetowa www.idziemynawybory.co.uk. Jest ona w całości poświęcona zagadnieniu majowych wyborów lokalnych oraz do Parlamentu Europejskiego. 

Żródło: goniec.com

{youtube}1hFTkafD8Jc{/youtube}