Doncaster Lakeside

Sztuczny zbiornik wodny jaki powstał w Doncaster na początku lat 90 – tych przyciąga coraz więcej inwestorów i z dnia na dzień jego tereny stają się coraz bardziej atrakcyjniejsze. Popularne Lakeside zachęca nas już nie tylko pięknymi widokami ale także bogatą infrastrukturą. Nad brzegiem jeziora możemy bowiem nie tylko pospacerować czy zobaczyć panoramę Doncaster. Możemy tam zrobić zakupy, obejrzeć mecz piłkarski, pograć w kręgle, pojeździć na łyżwach, zjeść obiad a po wszystkim iść do kina.

Na zakupy!

Lakeside Village to rozbudowany kompleks sklepów zachęcający klientów bogatą ofertą i licznymi promocjami. Swoje sklepy posiadają tam m. in.

  • Adidas
  • Black&Decker
  • Chapelle Jewellery
  • Clarks
  • Lee Cooper
  • Marks & Spencer
  • Next
  • Pilot
  • Reebok
  • Wrangler/Lee.

Oznacza to, że możemy tam kupić spodnie, buty, pierścionek a nawet… wiertarkę. Zmęczeni zakupami możemy przystanąć w jednej z tamtejszych kawiarenek, zjeść ciastko i wypić kawę. Lakeside oferuje swoim klientom darmowy parking na 1000 samochodów.

Godziny otwarcia:

Shopping

Pn – Pti: 10am – 6pm

Czw: 10am – 8pm – LATE NIGHT SHOPPING

Sb: 9.30am – 6pm

Nd: 10.30am – 5pm

Adres: Lakeside Village, White Rose Way, Doncaster, DN4 5JH

Keepmoat stadium

Oddany do użytku w 2007 roku nowoczesny stadion piłkarski jest miejscem gdzie swoje mecze rozgrywają dwie lokalne drużyny: Doncaster Rovers i Doncaster Bells. Na nowym obiekcie  drużyna Rovers podejmowała już m. in. Manchester United i Manchester City.

Keepmoat Stadium

Co niedzielę na parkingach przed stadionem organizowany jest pchli targ tzw. Sunday Car Boot Sale. Keepmoat stadium to także miejsce dużych imprez muzycznych. Jak dotąd gościli tam Bryan Adams, Ronan Keating i Elton John.

Obok stadionu znajdują sie boiska treningowe, korty tenisowe i bieżnia lekkoatletyczna.  Na bocznych boiskach odbywają się mecze amatorskiej ligi 6 A-Side League, w której biorą udział także polskie zespoły. Amatorów fitness na pewno zadowoli w pełni wyposażona siłownia i klub fitness, które mieszczą się w budynku stadionu.

Sporą popularnością cieszy się także inny klub fitness na Lakeside – Cannons, połołony nieopodal centrum handlowego Lakeside Village.

Po kręglach do kina

Doskonałą rozrywkę zapewnia Doncaster Superbowl , gdzie na ponad dwudziestu torach można pograć w kręgle. Jest tam także kilka stołów bilardowych, bar i restauracja. Kręgielnia jest bardzo popularnym miejscem szczególnie w weekendy, dlatego najlepiej rezerwować tory telefonicznie.

Doncaster Superbowl

Adres:

Doncaster Superbowl, The Leisure Park, Bawtry Road, Doncaster, DN4 7PD

Adres www: https://www.tenpin.co.uk/doncaster

Obok kręgielni mieści się kino Vue. Popularna w Anglii sieć kin zawsze oferuje szeroki repertuar w tym polskie filmy. Jest to ciekawy pomysł na udane wieczory.

Zarówno kręgielnia jak i kino Vue oferują dla swoich klientów darmowe parkingi.

Łyżwy i basen

Swimming

Dużą atrakcją na Lakeside jest napewno The Dome, kompleks rozrywkowo – sportowy.  Można tam pojeździć na łyżwach, popływać w basenie czy pograć w tenisa stołowego lub w squasha. W The Dome jest także dobrze wyposażona siłownia, fitness i sauny. Wiecej informacji o The Dome.

Z widokiem na jezioro

Coraz więcej firm lokuje swoje biura na Lakeside, nowe biurowce wyrastają tam jak grzyby po deszczu. Świadczy to tylko o atrakcyjności terenu. Nad brzegiem jeziora powstaje także coraz więcej budynków mieszkalnych. Są to przede wszystkim apartamentowce z pięknym widokiem z okna oczywiście.