11 stycznia 2014 roku odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Orkiestra zagra już po raz kolejny w Leeds,a impreza odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, w Polskim Centrum Katolickim przy Newton Hill Road (Leeds, West Yorkshire LS7 4JE).

W dniu finału będą mieli Państwo okazje spróbować wyśmienitej polskiej kuchni przygotowanej przez Polish Society of Chefs and Pastry Chefs in the UK. Nie zabraknie licznych loterii i licytacji atrakcyjnych przedmiotów. Będą zabawy dla najmłodszych i dla starszych uczestników imprezy. Dla milusińskich przygotowaliśmy gry i konkursy, a dla dorosłych bufet i dobrze zaopatrzony bar,promocje i możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Nie może zabraknąć oczywiście tego, co w czasie finałów Orkiestry jest najważniejsze,czyli muzyki! Będą mieli Państwo okazję obcować z najróżniejszymi rodzajami muzyki,od poezji śpiewanej, przez blues, różne projekty akustyczne, muzykę POPularną, aż po cięższe brzmienia specjalnie dla fanów muzyki rockowej. Artyści zapełnią Państwu czas coverami znanych polskich i zagranicznych zespołów, jak i autorską muzyką.

Zespoły polskie i angielskie z Leeds, York i okolic dołożą wszelkich starań, by nawet na chwilę nie przestała grać największa orkiestra na świcie, czyli WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Gramy po raz kolejny w Leeds i po raz 22. na świecie.

// Galeria zdjęć z zeszłorocznego finału WOŚP w Leeds //

NIE MOŻECIE TEGO PRZEGAPIĆ

Między innymi usłyszycie artystów takich jak:
-LECH TALAR
-MAZURKA HEARTBEAT
-CLIN RECORDS
-L12
-SLOW DOWN
-LISTEN EYES
-SINISTER REVOLT
-THE HUSSARS
i wielu innych!

START o godzinie 3.00 pm.
DLA NAJMŁODSZYCH już od 1.30 pm przygotowaliśmy gry i zabawy.
KONIEC IMPREZY O PÓŁNOCY ZAKOŃCZY ZWYCZAJOWO ŚWIATEŁKO DO NIEBA!
TO i wiele innych atrakcji będzie na Państwa czekać i grać! Do zobaczenia!

TO NIE WSZYSTKO CO DLA WAS MAMY!
Już następnego dnia, 12.01.2014 o godzinie 12 w szkole Mount Saint Mary, LS9 8LD, zostanie rozegrany charytatywny mecz siatkówki pomiędzy dwiema polskimi drużynami!
Eagles Leeds zmierzy się z Lechia Leeds.
Również tutaj mamy konkursy i gry dla wszystkich pokoleń, tym razem zabawy związane z piłką i sportem.
Będzie można również spróbować domowych wypieków, napić się ciepłych napoi oraz oczywiście wspomóc podopiecznych fundacji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Tak było rok temu:

{youtube}wXEnb-6QuI4{/youtube}

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów i artystów. Gwarantujemy wspaniałą zabawę dla całej rodziny i przyjaciół,muzykę i pyszną polską kuchnię! Do zobaczenia i pokażmy,że Orkiestra GRA na całym świecie!

WOŚP w Leeds