Uwaga na oszusta

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • #8393
    Dorota Arndt
    Participant

    Dzięki że o tym piszecie bo też chciał mnie oszukać ale dzięki wam będzie to nie możliwe.
    Pozdro:)

    #8394
    Dorota Chyla
    Participant

    No i znowu dostałam ten sam tekst . Czy nie można cos zrobić,żeby go zablokować? Albo nie czyta wpisów na forum albo czuje sie zbyt pewnie bo nadal działa pod tym samym nazwiskiem Corn Williams

    #8538
    Lukasz
    Participant

    Postanowiłem dopisać swoje ostrzeżenie. Wystawiam auto w popularnym serwisie na sprzedaż i już po kilku godzinach dostałem odpowiedź. Najlepiej wkleję, żeby każdy miał jasność jak to wygląda:

    [color=#440000][i]Thanks for your response..,I’m ok with the price and condition you gave me and i will be paying through paypal(www.paypal.com).. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account and if not you can easily create your PayPal account on their website at http://www.paypal.com and send me your PayPal email for the payment and here is my details below to show you that am seriously interested in your item

    Adrian Raymond
    xxx
    xxx
    xxx
    So kindly get back to me with your PayPal details like this below
    Your Full PayPal Name:
    Full Home Address:
    PayPal Email address
    Cell Phone No.:
    Total Cost of the item

    As soon as i receive this details from you, i will proceed with the payment immediately and i have already arrange for a private shipping agents that will come for the pick up of the item at your house door step and they will take care of the picking up document including the full information to pick up the item at your house door step. So I will need your home address as soon as the payment is made to you.
    [/i]
    [/color]

    Odpowiedź klienta dała mi do myślenia, nie spieszy mi się więc trochę popatrzyłem po necie i trafiłem tutaj. Posiadam PayPal ale nie zamierzam podłączać swojego konta bankowego więc mój limit transakcji jest niski. Pan występuje tu też pod innym nazwiskiem , podał swój adres na potwierdzenie wiarygodności. Dla zabawy mogę sobie jeszcze z gościem popisać i zobaczyć co nowego wymyśli. Wszystkich innych ze swojej strony przestrzegam – jeśli sprzedajecie cokolwiek wartościowego czy nie – zawsze wystarczy się zastanowić kilka razy i logicznie pomyśleć a można ustrzec się przed wszelkiej maści oszustami. Pół żartem pół serio dodam, że dziś śnił mi się sen o zepsutym zębie – co oznacza straty finansowe – moja żona jest wybitnie przesądna więc łączy to z oszustem :silly:

    #8612
    Danuta Starczewska
    Participant

    Dokladnie to samo mnie sie dzisiaj przytrafilo – dostalam maila od Corn Williams i po krotkiej korespondencji mailowej ta sama historia, czyli chce kupic ale wysle kuriera i platnosc przez paypal. Wydalo mi sie to podejrzane i na szczescie sprawdzilam. Dziekuje za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami i uprzedzenie, ze to oszustwo. I jeszcze prosba do administratora o wieksze zabezpieczenie danych uzytkownikow, zeby dostep nie byl taki latwy dla niezarejestrowanych osob.

    #8639

    Ja mam z nimi (nim) do czynienia od miesiąca 🙁 . Co rusz dostaję maile niby od różnych osób, ale w tej samej sprawie. Pierwszy raz odpisałam,że nie mam konta na paypalu 😛 i jeżeli chce kupić to niech sam przyjedzie i da mi pieniądze do ręki, to wysłał dokładne instrukcje jak założyć konto, później już tylko zgłaszałam te maile jako spam i teraz znowu się zaczęło. Myślę, że tu nie tylko chodzi o wyrolowanie na kasę, możliwe, że to jakiś haker i próbuje się dostać do danych w komputerze. Ostrzegam Was wszystkich uważajcie :S

    #8653
    gumka84
    Participant

    Witam. Ja bylem chyba ostatnia ofiara. Możecie zgłaszać przestępstwa cybernetyczne i internetowe mieszkając w UK na tej stronie. Zróbcie to, niech złapią tego gnojka gdziekolwiek by był. Oto link http://www.actionfraud.police.uk/report-a-fraud-including-online-crime

    Piotr

    #8694
    Malwina Brodziak
    Participant

    U mnie jest to samo i ten sam email!!!!!!!!!
    CO MAM ROBIĆ?? PISAĆ DALEJ? CHYBA NIE
    Dzisiaj napisał do mnie o ostateczną cenę tableta. Bo mam go do sprzedania.

    #8696
    gumka84
    Participant

    Hej Malwa. Nie odpowiadaj mu wiecej na maile. Bedzie prawdopodobnie Cie straszyc policja lub interpolem. To nic nie znaczy. To oni wuludzaja pieniacze od ludzi. Email od paypala jest falszywy. Pozdrawiam Piotr, poprzednia ofiara

    #8707
    Radom
    Participant

    Witam,przepraszam ze podpinam sie nie tam gdzie trzeba,ale mam ptosbe do Polakow mieszjajacych w Doncaster,otoz przyjechalismy do pracy w Doncaster w firmie B&Q,trojka Polakow,szukamy kontaktu z innymi Polakami ktorzy tu sa,mielismy zaczac prace 25.01.2016 jednak nadal wszystko jest odkladane w czasie,zaplacilismy z gory za fatalne pokoje i nie wiemy co dalej,chcemy skontaktowac sie z innymi Polakami ktorzy przyjechali badz maja jakies informacje odnosnie agencji 24.7 ktora tam rekrutuje,ewentualnie info czy praca tam jest i rzeczywiscie sie tyle czeka czy to jedna wielka sciema nastawiona na wyzysk kasy,prosze o kontakt z jakakolwiek osoba ktora ma jakies info,pozdrawiam

    #8779
    angela
    Participant

    Niestety do mnie tez sie dzis odezwal ale wiedzialam ze to przekret bo kiedys tu o tym czytalam do mnie pisal z dwoch kont jako John i Jack 🙂 myslal ze mnie zlapie na ktores haha tez pisze ze na morzu i inzynier i wysle kase na pay pala

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.