Opinie na temat secondary schools

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • #3857
    Edyta Walasik
    Participant

    Zastanawiamy sie z mężem nad przeniesieniem córki do innej szkoły w Doncaster. Corka przekracza planowany target, ma wyzsze oceny niz jej zalozono i szkola nie robi nic w kierunku przeniesienia jej na wyzszy level. Zastanawiamy sie nad McAuley, teraz chodzi do Hall Crossa.
    Corka powiedziala mi, ze w McAuley nie bardzo lubia Polakow, czy tak jest faktycznie czy to sciema z jej strony? Jak tam wyglada z poziomem nauczania?

    Czy rodzice, ktorych dzieci uczeszczaja do secondary school w Doncaster mogliby wpisywac tu opinie na temat szkoly, ze swojego punktu widzenia i dziecka?

    #3858
    Doncaster
    Keymaster

    Córka znajomej chodzi do McAuley i ma tam problemy z tzw '[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Bullying]bullying[/url]’ i nauczyciele nic z tym nie robią albo 'nie widzą’. Tego chyba nigdzie nie da się ominąć. Tak było od zawsze już w naszych czasach 🙁 Ona jest angielką ale podobno jej znajome o azjatyckich korzeniach mają tam problemy na tle rasistowskim.

    #3861
    Edyta Walasik
    Participant

    Widzę po liczbie ocen, ze córki słowa znajdują potwierdzenie. Tylko chciałabym wiedziec coś wiecej na temat szkol. Moze nie McAuley tylko inna bedzie lepsza.

    Rodzice piszcie, przecież to nic nie boli.

    #3862
    ?
    Participant
    #3863
    Edyta Walasik
    Participant

    Swietnie, ale ja nie potrzebuje PR-owskich informacji o szkole, tylko opinii rodziców, ktorych dzieci sie tam ucza.

    #3864
    ?
    Participant

    To była moja propozycja. Podalm strone zeby bylo wiadomo o jakiej szkole mowa. Moim zdaniem jest dobra, i nie przesladuja w niej Polaków (mam tam rodzenstwo). I nie pytaj o opinie rodziców, bo w wiekszosci malo wiedza na temat szkoły, panujacej tam atmosferze (w koncu sami sie tam nie ucza). I nie wymagajmy od angielskich szkół bog wie jakiego poziomu – wiadomo jak jest, zresztą jak dziecko chce sie uczyc to bedzie mialo dobre wyniki i zda do sixth formu.
    btw .Ostatnio było glosno o tej szkole, bo miala jedne z lepszych wynikow egzaminów w hrabstwie. W tym roku zmienili nazwe z Technology College na Academy.

    #3865
    Edyta Walasik
    Participant

    Pytam sie rodziców, bo jako rodzic interesuję się tym co mówi na temat szkoły moja córka. Może innych rodziców nie interesuje to jakie wyniki i jaka atmosfera panuje w szkole, mnie tak.
    Jesli chodzi o Danum to dzieki za opinię. A to ze jest Academy to jeszcze nic nie znaczy. HallCross tez jest akademią a zastrzeżenia co do nauki w tej szkole mam.
    Co z tego, że dziecko będzie miało wyższe oceny jak będą blokowali przechodzenie na wyższe levele i nie bedzie mogla poszerzac swojej wiedzy. Tzn. ze mam sie zgadzac, zeby na tym poziomie ktorym jest byla najlepsza i juz, kiedy wiem, ze można ją przerzucic na poziom wyzej? Jak dla mnie to jest ewidentne blokowanie dostepu do wiedzy. Tym bardziej, ze córka sama chce i wykazuje sama chec nauki.

    #3866
    Urszula
    Participant

    Ja bym spytala w tej szkole, czy boja sie o to, ze obcokrajowiec bedzie mial wyksztalcenie na wyzszym poziomie, niz Anglicy.
    Poki glosno nie mowimy o gorszym traktowaniu, czasami mozna by rzec, dyskryminacji, widac roznice w podejsciu do 'swoich’ i 'obcych’.
    To samo tyczy sie niektorych zakladow pracy.

    #3867
    Edyta Walasik
    Participant

    No właśnie też się nad tym zastanawiałam. Na razie plan jest taki, że po feriach idę do szkoły będę rozmawiać. A jak usłyszę, że córka osiąga target i im to wystarczy, to właśnie mam zamiar się zapytać, czy to dlatego, że jest Polką i że według nich nie musi posiadać większej wiedzy, bo my tylko do fabryk się nadajemy?

    #3868
    jarek hand
    Participant

    Witam. chcialabym polecic szkole Hallcross . Moja corka uczeszczala do niej i przyznam , ze byla zadowolona. Nauczyciele przyjazni i pomocni . Pamietam szczegolnie nauczycielke matematyki , ktora na kazdej wywiadowce rozmawiala ze mna o przeniesieniu corki na wyzszy poziom. Potem bez trudu dostala sie na 6 Form,co prawda juz w Mexborough Sience .
    Teraaz studiuje animal biology w Bolton. To takie moje prywatne doswiadczenia.

    #3869
    Edyta Walasik
    Participant

    Dzięki wielkie, a mówisz o Upper czy Lower HallCross? Bo moja w tym roku idzie do Uppera a taki problem ma Lower. Wiec nie wiem czy jest sens przenoszenia jej do innej szkoly czy nie lepiej ja zostawic w Upperze i moze bedzie lepiej. 🙂

    #3870
    jarek hand
    Participant

    mowie o Upper.Wedlug mnie szkola na dobrym poziomie.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.