Liceum

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #2670
    Jan Malawski
    Participant

    Mam pewne pytanie. Pod koniec Czerwca przeprowadzam się do ojca, do Doncaster. Kończę Gimnazjum, i oczywiście chciałbym kontynuować swoją edukacje, a więc, jak wygląda sprawa ze szkołami w Doncaster, jakie byście polecili, jaki jest poziom trudności, i czy warto tłumaczyć dokumenty w Polsce, czy szkoły w Anglii przyjmują wyniki testów w orginalnej wersji??

    #2671
    Malwina
    Participant

    Witam ja okolo roku temu przeprowadzilam sie do Doncaster i bylam w twoim wieku(skonczone gimnazjum). Moja sytuacja wygladala tak bylam juz za stara do high school a nie moglam isc do colegu ze wzgledu na to ze nie mialam matury lub ich testu po HS. Bylam w HS zeby zrobic ten test ale mi odmowili. Taka jest moja wypowiedz. Nie chce cie straszyc ale mowia ze taki wiek po gimnazjum to najgorszy czas na szkole w angli nie tylko ja mialam taka sytuacje mam kilkoro znajomych w moim wieku i maja to samo..wiec jesli masz mozliwosc to zostan w polsce i tam skoncz liceum czy technikum…Pozdrawiem

    #2714
    Magda Dentys
    Participant

    Witam, mieszkam w Doncaster 3 lata i rowniez trzeci rok chodze tu do szkoly. Kiedy sie tu przeprowadzilam bardzo chcialam isc do colleg’u ale bylam za mloda wiec wyslali mnie na jeden rok do Secondary school po czym moglam isc do colleg’u ale zostalam jeszcze na dwa lata na 6th form’ie i teraz zlozylam papiery na studia i do colleg’u, wiec nie zgadzam sie z kolezanka ze po gimnazjum to najgorszy czas na nauke w Anglii. Polecam Hall Cross School jest to Science and Mathematics Secondary school i sixth form. Kiedy ja przyszlam do tej szkoly bylam druga polka teraz jest tam dosyc duzo polakow, wiec mysle ze bedziesz miala duzo znajomych. Poziom nauczania nie ukrywam jest nizszy niz w Polsce… 🙂 Dokumentow nie tlumacz bo one nie odgrywaja tu zadnej roli. Ja moje wzielam ale nikt nawet na nie nie spojrzal 🙂 Powodzenia.

    #3946
    Tomek Zajac
    Participant

    Mam pytanie,jestem w 2lo i będę sie przenosił na stałe do Doncaster i chciałbym się zapytać do jakiej szkoły mam iść co mam zdawać i co jest potrzebne w takiej sytuacji.
    Proszę o odpowiedz !

    #3948
    ?
    Participant

    Bardzo głupi pomysl. Na Twoim mjiejscu skonczylabym szkole srednia w Polsce i zrobilabym mature. Został Ci tylko rok, to bardzo mało, nawet nie wiesz jak szybko Ci zleci do kwietnia… A zawsze to jakies zabezpiezcenie na przyszłość, w razie gdybys wrócił do Polski.
    W Twoim wieku nie ma szkoły dla Ciebie w Anglii, jedynie college, który szczerze mowiac jest jak zawodówka(np kurs fryzjerski, kurs zarządzania, kurs kosmetyczny). A żeby dostać sie na jakies kursy musisz chodzic przez rok na angielski i zdać egzamin ESOL. Po collegu nie dostaniesz sie tez na studia, wiec wybierz jaka chcesz mieć droge edukacji w swoim zyciu. Pamietaj, ze szkola jest najwazniejsza.

    #3952
    Urszula
    Participant

    Zeby pojsc na jakis kurs do collegu wcale nie trzeba zdac najpierw ESOLu.
    To zalezne tez na jaki kurs sie wybierasz. W wiekszosci wypadkow wystarczy rozmowa-jesli Twoj jezyk jest na wystaeczajacym poziomie, to nikt nie kaze zdawac zadnch ESOLi. Przy niektorych kursacfh nawet ni epytaja o poziom angielskiego. Po prostu placisz i sie zapisujesz. Przynajmniej w przypadku kursow dla doroslycch.
    Jak jest w przypadku mlodziezy nie wypowiadam sie, bo to pewnie inna sprawa.
    Dodam, ze nawet jesli musisz zdac egzamin z jezyka nie musisz zaczynac od poczatku. Jesli zdasz wstepny egzamin sprawdzajacy poziom jezyka i okaze sie, ze znasz jego podstawy, wysla Cie na poziom 2. Wtedy to juz trzy miesiace nauki.

    #3953
    ?
    Participant

    To dziwne bo ja chodzilam na angielski i mówili, że trzeba bedzie pokazać papiery z egzaminu. Mialam 17 lat. Może teraz sie cos zmieniło..

    #3956
    Urszula
    Participant

    Byc moze nadal tak jest. Ja moge sie wypowiedziec gl w temacie kursow dla doroslych.
    Chociaz kiedys tez bylo tak, ze najpierw trzeba bylo zaliczyc ESOL, ale potem sie to zmienilo. Na niektore kursy uniwersyteckie nawet nie trzeba zdawac zadnych egzaminow z jezyka, na inne tak.

    #3957
    Kuba
    Participant

    A więc może wypowiem się ja, „świeżak”.
    Zanosząc aplikację do college (z kimś, lub sam jeśli wystarczająco znasz angielski) zadadzą Ci kilka pytań, oczywiście w języku angielskim, powiedzą że musisz czekać powiedzmy 2 tygodnie na list. Dostaniesz list z informacją że konkretnego dnia i o konkretnej godzinie masz się pojawić w college w Reception. Z recepcji pójdziesz (najprawdopodobniej z dość duża grupą ludzi) do Biblioteki (lub innego miejsca z komputerami) gdzie najpierw opowiedzą o college, powiedzą po co tam są i tak dalej, a później siadasz do komputera, z karteczką którą Ci dadzą (twój login i hasło do komputera), musisz się zalogować i zrobić test z języka angielskiego i matematyki.
    Po testach idziesz na „interview” z nauczycielem danego kursu, który przeprowadza z Tobą rozmowę (nauczyciele potrafią zadawać różne pytania, ale najczęściej pytają dlaczego akurat na ten kurs chcesz uczęszczać). Jeżeli po spojrzeniu na Twoje wyniki i na poziom twojego „speaking language” nauczyciel stwierdzi, że poziom kursu jest odpowiedni dla Ciebie – da Ci kartkę z informacjami co musisz ze sobą nosić, gdzie będziesz miał zajęcia oraz dodatkową kartkę – formę odnośnie zakupu mundurka („if applicable”).
    Jeżeli jednak nauczyciel stwierdzi, że poziom kursu który oferuje (na który aplikowałeś) jest zbyt wysoki – są 2 opcje, albo wyśle Cię na kurs o podobnej tematyce lecz o niższym poziomie (jeżeli istnieje niższy poziom), lub skieruje Cię na kurs językowy ESOL (nauka tutaj jest obowiązkowa tylko do 16 roku życia, więc tylko od Ciebie zależeć będzie czy z tego skorzystasz czy nie).
    Są też w okolicy szkoły „Foundation Learning” w których możesz polepszyć poziom angielskiego, matematyki, informatyki, PSD (Personal and Social Development – rozwój osobisty i społeczny), wolontariat oraz zdobyć angielskie certyfikaty honorowane na przykład przez college.
    Uważam, że jeżeli masz możliwość przyjechać – Lucky You. Przez ten rok który musiałbyś jeszcze siedzieć do matury na pewno byś polepszył swój angielski tutaj, a liceum zawsze można skończyć (co prawda odpłatnie) ale online 😉
    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz w tym temacie 😉

    #3962
    Tomek Zajac
    Participant

    bd co bd

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.